Whatsapp’ın Yeni Güncellemesi ile Sesli-Görüntülü Konuşma Geçişi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

WhatsApp’ın bir süredir test ettiği sesli ve görüntülü konuşlar arası geçiş özelliği kullanıma sunuldu. Şimdilik iOS kullanıcılarına verilen özellik yakın zamanda Android ve Windows Platformunada eklenecek. 

WhatsApp Sesli-Görüntülü Görüşme
WhatsApp Sesli-Görüntülü Görüşme

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp her geçen gün özelliklerine bir yenisini ekliyor. Uzun zamandır test aşamasında olan sesli görüşmeden görüntülü görüşmeye hızlı geçiş özelliği nihayet iOS kullanıcılarına sunuldu. WhatsApp 2.18.22 sürümünü güncelleyen kullanıcılar bu özelliği kullanabilir. Bu özellik sayesinde sesli veya görüntülü görüşmenizi kesmeden geçiş yapabiliyorsunuz.

WhatsApp 2.18.22 sürümü ve üzeri bir sürüm kullanan kullanıcılar sesli arama başlattığında ekranın altında bir kamera ikonu beliriyor. Bu ikona dokunduğunuzda görüntülü görüşme daveti gönderilir eğer karşı taraf kabul ederse görüşmeniz hiç kesilmeden görüntülü olarak devam edebilirsiniz. Aynı şekilde görüntülü görüşmeden sesli görüşmeye geçiş yapabilirsiniz.

WhatsApp Sesli-Görüntülü Görüşme
WhatsApp Sesli-Görüntülü Görüşme

Yeni özellik devrim niteliğinde olmasa bile kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Yeni güncelleme ile pratik bir yol sergileyen WhatsApp çok yakında Android ve diğer platformlara bu özelliği entegre edecek.

Sesli görüşmeden görüntülü görüşmeye geçiş sadece iOS platformunda bulunuyor. Bir kaç haftaya kadar Android ve diğer platformlarada eklenecek.

Bir cevap yazın