Samsung’un Bokeh Efekti Alt Segment Cihazlara Geliyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Samsung’un Bokeh Efekti Alt Segment Cihazlara Geliyor

Samsung’un Bokeh Efekti Alt Segment Cihazlara Geliyor. Portre modunda kullanılan bokeh efekti ilk olarak Amiral gemisi olan Galaxy Note 8 ile karşımıza çıkmıştı. Galaxy Note 8’de güzel iş çıkartan Samsung şimdi alt segment ve orta segment cihazlarına Portre modu yani Bokeh efekti vermeye hazırlanıyor. Portre modu artık üst segment cihazların aranan özelliklerinden biri haline geldi. Ancak fiyatların yüksek olmasından dolayı herkes bu özelliği kullanamıyor.

Samsung Portre Modu
Samsung Portre Modu

Ancak Samsung hangi modellerine bu özelliği ekleyeceğini açıklamadı. Samsung kendi cihazlarına parça ürettiği gibi başka markalar içinde parçalar tedarik ettiğini herkes biliyor. Yani konuyu şuraya bağlayacağım eğer Samsung bu kamerayı daha az maliyetli üretebilirse rakiplerine de satmaktan geri kalmaz.

Kamera ve görüntü sensörlerinde zirvede olan Sony tahtından indirilebilmiş değil. Ancak Samsung’unda bu piyasada hatırı sayılır bir itibarı bulunuyor.

Samsung Portre Modu
Samsung Portre Modu

Samsung Portre modunu Galaxy Note 8 ile piyasaya sunduğundan bu yana amiral gemisi modellerde artık olmazsa olmaz haline getirmiş durumda Apple, Huawei, Sony gibi rakiplerine işin nasıl yapılacağını öğretti.

Bu teknolojiyi kullanabilmek içi Samsung’un kendi görüntü sensötleri hemde yazılım algoritmaları gerekli olduğu için, bu alt yapıyı kendi modellerine ekleyecek olan tüm telefonlar da Portre modu teknolojisinden faydalanabilecektir.

Bir cevap yazın