Galaxy S9 ve S9+’ın Pil Boyutları Açıklandı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Samsung’un amiral gemisi olarak bilinen Galaxy serisinin yeni modelleri S9 ve S9+’ın pil kapasiteleri açıklandı. 1 Aydan kısa bir süre sonra Mobil Dünya kongresinde tanıtılacak telefonun pil kapasitesi beklenenin altında.

Twitter hesabında Galaxy S9 ve S9+ modellerine ait donanım fotoğraflarını sızdıran Roland Quandt, kamera modülleri, parmak izi okuyucusunun yeni tasarımı, cihazların bataryaları ve USB Type-C modüllerini paylaştı.

Bu paylaşımda en dikkat çeken yer batarya kısımı oldu.

S9 ve S9 Plus Batarya

Sızdırılan fotoğraflar eğer gerçek ise Galaxy S8 ve S8+ modelleri ile aynı batarya kapasitesine sahip olduğunu söyleyebilirim. Galaxy S9’da 3000 mAh S9+’ta ise 3500 mAh batarya olacak gibi görünüyor.

S9 ve S9 Plus

Qualcomm’un Quick Charge ( Hızlı şarj ) 3+ ya da 4+ modellerini kullanmak yerine Quick Charge 2.0 modelini kullandığı görünüyor.

Aynı batarya kapasitesine sahip olması şarj süresinde iyileştirme yapılmadığı anlamına gelmiyor. Yeni nesil işlemci ile şarj tüketimini azaltmış durumda.

Galaxy S7’lerde ve S8’lerde şarj süreleri iyi durumdaydı. S9’da aynı şarj performansını verebilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

S7 Edge modelinde 3600 mAh batarya sığdırabilen Samsung S8 ve S9 modellerinde 3000 mAh batarya kapasitesine düşmesi kabul edilebilir bir durum değil. Umarım İşlemci ile bu aradaki 600 mAh açığını kapatabilir.

Bir cevap yazın