Çiftlik Bank Sistemi Nasıl Çalışıyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çiftlik Bank kimilerine göre Saadet zinciri kimilerine göre böyle bir durum yok. 20-25 gündür Çiftlik Bank’ın bir bayii’sinde çalışıyorum. Medyada söylendiği gibi bir dolandırıcılık durumu olmadığına kanaat getirdim. Tabii ki bu benim kendi düşüncem. Çünkü dolandırıcılık durumu olsaydı insanlar öncelik olarak bayiilere koşardı paramı geri istiyorum diyerek. Ancak bu güne kadar hiç kimseden ”sistemden memnun değilim. Paramı geri çekmek istiyorum.” gibi bir söz duymadım. Zaten Mehmet AYDIN sistemden çıkmak isteyenler dilekçe yazıp bize ulaştırdığında en geç 15 gün içerisinde ana parasını geri iade edeceğini medya aracılığı ile bildirdi. Yazıma devam etmeden önce şunu belirtmeliyim. Tamamen tarafsız bir yazı olacak.

Yatırımcı olmak istiyorsanız öncelikle bir hesabınız olmalı. Saadet zinciri olmadığını kanıtlamak amacı ile yaklaşık 10 gün önce üye alımları durduruldu. Tekrar açılır mı bayii çalışanı olmama rağmen hiç bir bilgim yok.

Hesabınız var ama hiç yatırım yapmadıysanız Papara veya gPay hesabınız olmalı. Nasıl yatırım yapılır konusunu bir sonraki yazımda anlatacağım.

Sistem nasıl çalışıyor ?

Yatırımınızı yaptıktan sonra ağılınız veya kümesinizin boyutuna göre hayvan alıyorsunuz. Alabileceğiniz hayvanlar İnek, Keçi, Koyun, Arı, Tavuk vs. olarak devam ediyor. Her ay kampanyalı hayvanlar oluyor. Bu hayvanların kazançları üretim hızları biraz daha iyi oluyor. Fiyatlar sürekli değiştiği için bu konuya pek girmiyorum. Hayvanı aldıktan sonra yem depolarımızı doldurmamız gerekiyor.

Hayvanımızı aldık yem depomuzu doldurduk. Bundan sonra yapmanız gereken işlem depolarınızda biriken ürünleri satıyorsunuz. Bu sattığımız ürünlerin bir kısımı altın yani nakit para olarak hesabınıza yansıyor. Bir kısımı ise gümüş olarak yansıyor. Gümüşler nakit paraya çevrilemiyor. Ancak Çiftlik Bank Şarküterilerinde alışveriş yapabiliyorsunuz.

Yatırdığınız paranının 2-2,5 katı kadar yıllık para çekebiliyorsunuz.

Yatırdığınız paraları Çiftlik Bank 1 yıl boyunca kendi tesislerinde ürettiği ürünleri şarküterilerinde satarak buradan gelen karın bir kısımını sizlerle paylaşıyor.

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet AYDIN’ın yaptığı bir açıklamada hedefinin Avrupanın en büyük damızlık tesisini kurmak isteği olduğunu söylüyor.

Çiftlik Bank’ın Türkiye içerisinde 500 Bini Yurt dışından 50 bin üyesi olduğu söyleniyor.

Çiftlik Bank’ın BitCoin üretim tesisi hakkında şunu söylebilirim. Çok zekice bir tesis olmuş. BitCoin fırsat trenine binmiş ve 15 Milyon Dolarlık bir yatırım ile 150 Milyon Doların üzerinde bir getiri elde etmiş durumda. Bunu hep gizli tutabilirdi açıklamak gibi bir mecburiyeti yoktu. Tamamen yasal bir durum. Açıklama sebebi ise medyaya ve karşısında duran insanlara göz dağı vermekti. Benim cebim dolu para diye bir derdim yok dedi. Battı haberleri bu BitCoin tesisini gördükten sonra zaten bitirildi. Batmak gibi bir durum ortada yok.

Bir cevap yazın