Bugatti Chiron Özellikleri ve Fiyatı

[Toplam:1    Ortalama:3/5]

Hepimiz Bugatti markasını hayatımızda en az bir kere duymuşuzdur. İkinci el ilan sayfalarından fiyatına bakıp ”vay be millet ne arabalara biniyor” demişizdir. Hep fiyatına ve fotoğraflarına baktık. Peki ya özelliklerinin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi ? Gelin hep beraber bakalım.

Bugatti Chiron

Yaklaşık fiyatı 4.950.000 Euro olan Bugatti Chiron 100/Km hıza 2.5 saniye gibi kısa bir aralıkta çıkabiliyor. 8.0 Litrelik motoru 4 adet turbo beslemesine sahip 16 silindirden güç alıyor. Bu kadar yüksek motoru güzel yapan yanı ise 1500 Hp beygir gücü üretebilmesi. Yanlış okumadınız 1500 Beygirlik bir motordan bahsediyorum. İki adet V8 motordan oluşan bu canavar 1600 nM tork’u ile maksimum hızı 461 Km/s olan bu araca üreticisi 420 Km/s olarak sınırlandırmış.

İki koltuklu olan bu araba günlük kullanım için geliştirilmiş olan en lüks araba olarak geçiyor. Tabi ki kişiye özel üretilmiş olan araçlar olmadan. Şunu gönül rahatlığı ile söylemeliyim ki Bugatti Chiron en lüks ve en pahalı araç olarak uzun bir süre listenin en başında yer almaya devam edecek.

Araçta Karbon fiber emme manifoltu, Altı katalitik dönüştürücü ve arka basıncı azaltan titanyum egzos sistemi bulunuyor.

Aracın kilosu kardeşi olan Bugatti Veyron’dan 150 kilo daha hafifletilerek 1900 kiloya düşürülmüş.

Bugatti üreticilerinin yaptığı açıklamaya göre 500 adet üretilecek olan bu araç ülkemizde 4.950.000 Euro’dan müşterisini bekliyor.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron
Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Bir cevap yazın