BlackBerry Bu Sefer Tasarım Anlamında Beğenilecek Yeni Telefonunu Tanıtmaya Hazırlanıyor

Akıllı telefon piyasasında tutunmayı başaramayan BlackBerry firması yeni Android modelleri ile piyasaya giriş yapmak istemiş ancak tasarım açısından yetersizliği ve insanların güvenini kaybetmesinden dolayı maalesef istediği satış oranlarını yakalayamamıştı.

BlackBerry Ghost
 Ghost

BlackBerry uzun bir süre kendi işletim sistemi olan BlackBerry OS alt yapısı ile telefon satıyordu. Güvenlik açısından aşılması çok güç olan bu alt yapı ile şirketlerin göz bebeği halindeydi. Ancak uygulama yetersizliği, Tema yetersizliği gibi durumlardan dolayı şirketler  artık kendini sürekli geliştiren iOS ve Android platformlarına geçiş yaptı. Uzun bir süre geçiş yapmamakta inat eden firma kullanıcılarını yeniden kazanmak için Z10 ve Q10 modellerini tanıtmıştı. Sonuç yine hüsran oldu ve Android’e geçmeyi kabul ettiler ve birkaç model daha tanıttılar. Ancak kullanıcıları diğer firmaları çok sevmişti ve BlackBerry’e tekrar dönmek istemediler. Firma sürekli olarak zarar ediyor artık telefon piyasalarından çekilmek duruma gelmişti. Küçülmeye gittiler, işçileri azalttılar. Sadece güvenlik anlamında diğer firmalara destek olmayı düşünüyorlardı. Son bir şansını denemek isteyerek tasarım ve Android platformunu deneyerek yeni cihazını tanıtmaya hazırlanıyor.

BlackBerry Ghost
 Ghost

Sızıntı ile gelen bilgiler Evan Blass tarafından açıklandı. Evan Blass tarafından açıklanan sızıntıların çoğu doğru oluyor.

Yeni modelin ismi Blackberry Ghost olacak. Gelen bilgilere göre Çerçevesiz ve ince bir telefon geliyor. İlk bakış olarak benim kararım olumlu güzel ancak fiyat anlamında umarım satış yapabilecekleri cüzi bir miktar olur. Uzun süre Curve 8320 – Bold 9700 – Bold 9900 kullanmıştım. Tekrar kullanmak isterim uygun bütçeli bir cihaz çıkartırlar ise.

Şuan için cihazın fiyatı ve özellikleri ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Tasarımın şıklığı TCL tarafından Avrupa ve Amerika gibi diğer pazarlarda da satışa sunulabileceğini gösteriyor. BlackBerry her ne kadar Samsung , Apple, Huawei gibi firmaların gerisinde kalmış olsa da bu çıkartacağı amiral gemisi modeli ile eski kullanıcılarının dikkatini çekebilir.

 


Bir cevap yazın