BİP ile Para Transfer Dönemi Başlıyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Turkcell’in iletişim ve haberleşme platformu olan BİP sürekli yenilenmeye devam ediyor. Bu sefer karşımıza para transfer özelliği ile çıkıyor. Yeni daha önce denenmemiş olan bu sistemin mimarı Turkcell İBAN veya hesap numarası ihtiyacı olmadan para transferi yapıyor.

İlk etapta karşımıza mesajlaşma platformu olarak çıkan BİP her geçen gün özelliklerine yenilikler katıyor. Yakında o karışık İBAN ve Hesap numaralarına ihtiyaç duymadan mesaj yazmak kadar kolay bir şekilde para transferi yapabileceğiz.

Para gönderme işlemini 3 adımda yapacağız. İlk olarak mesaj penceresi içerisindeki TL simgesine basarak Kredi Kartı, Banka Kartı veya PayCell kartınızı tanımlayarak BİP ve Para transferi yapacağınız hesabınızı ilişkilendiriyorsunuz. Daha sonra gönderilecek tutarı seçerek para transferini tamamlayabilirsiniz.

Günlük ve Aylık limitleri olacak bu sistemde Günlük 350 TL, Aylık ise 750 TL işlem limitiniz olacak. Bu limiti yetersiz bulacak kullanıcılarımıza şunu söylemeliyim. Sistem ilk olarak ilgi görecek mi günlük haftalık ve aylık transferleri kontrol edilecek istek doğrultusunda artırılabileceğini düşünüyorum.

BİP’in indirme sayısı 18,5 Milyon kullanıcıya ulaştı. Günlük ise 1 Milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Turkcell BİP

 

Bir cevap yazın