Apple Park Faaliyete Geçiyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Apple Park Faaliyete Geçiyor. Apple’ın eski merkezindeki çalışanlar ve çalışma birimleri parça parça Apple Park ofisine taşınıyor.

Steve Jobs’un vizyonunu yaşatmak isteyen Apple firması, Apple Park ofisini kurumsal adresi haline getiriyor. Camdan duvarlardan oluşan yeni merkez yenilikçi bir yapıya sahip.

Apple Park
Apple Park

Bina yapısının camdan oluşması nedeni ile bir çok eleştiri alan ve haber sitelerinin başlıklarında çok fazla yer buldu.

Bina içerisinde yürüyen müşteri ve çalışanlar camdan duvarları göremediği için bir çok kez camlara çarptı. Ayrıca çalışanlarda şikayetlerini şu şekilde dile getirmekte. ”Herkes bizi görebildiği için çalışırken konsantre olamıyoruz. İşlerimizi zamanında bitiremiyoruz.” diye bu durumdan şikayetçiler. Bunun için çözüm üretmeye çalışan Apple Park çalışanları camlara posterler asarak kendilerine bir duvar oluşturdu. Ancak yöneticiler buna yasak getirerek kaldırmalarını sağladı.

İlk başlarda ”Kampüs 2” adını alan bu bina daha sonra Apple Park olarak tanıtıldı. Açılışı 2011 yılında Steve Jobs tarafından yapıldı. Uzay Gemisine benzeyen bu bina 4 yıllık bir inşa süresinden sonra tamamen kullanılabilir hale geldi. Artık Resmi adres olarak gösterilen binaya 2018 yılı sonu itibari ile 12.000 çalışan taşınmış olacak. 12 tane departmanından 5’i geçici doluluk izni almak şartı ile taşınmış durumda. Bu alışılmıştan farklı ve güzel bina şirketin kurumsal hali bizim hoşumuza gitti. Şirket çalışanlarının beğenmemesine şaşırmış durumdayız.

Bir cevap yazın