Android Kullanıcıları İçin Bilgisayardan SMS Devri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Android Anlık ve çapraz platformlar arası mesajlaşma uygulamaları WhatsApp, Messenger ve Apple’a ait olan iMesseage uygulamalarına karşı Google şirketinden dev hamle.

Android Kullanıcıları İçin Bilgisayardan SMS Devri
Android Kullanıcıları İçin Bilgisayardan SMS Devri

 

Google bireysel kullanıcılar için Allo, kurumsal işletmeler için ise Hangouts uygulamalarını daha önceden piyasaya sürdü. Diğer olarak nitelendirebileceğimiz kısımda Google Android telefonlar için Anroid Mesajlar uygulamasınada sahip. Ancak bu uygulamalar yazı başındada bahsettiğimiz popüler uygulamalar kadar Play Store’de yüksek sıralarda değil ve yeterince rağbet görmedi.

Android Police sitesi, Google’ın bu uygulamalarının kaynak kodlarını inceledi ve sunduğu rapora göre bu uygulamaların bir veya daha fazlasına heyecan getirecek bir, iki özellik daha ekleyebilceklerini Google’a bildirdi.

Android Mesajlara eklenmesi planlanan ilk özellik, QR kodu ile kullanıcıların bilgisayar üzerinden kısa mesaj göndermesi sağlanacak. Neredeyse WhatsApp web gibi çalışacağını düşündükleri sistem, bir QR kodun telefona okutulmasıyla birden fazla bilgisayardan kısa mesajlar gönderilmesini mümkün kılacak.

Ayrıca Google, Android Mesajlar uygulamasını yeni özelliklerle doldurarak, dünya devleri anlık ve çaprak platformlar üzerinde mesajlaşma uygulamaları Apple iMessages ve WhatsApp ile rekabet edebilecek düzeye getirmeyi planladıklarını söyledi. 4K UHD çözünürlüklü görsel gönderme, karşıdakinin yazdığını gösterme ve anlık iletişim uygulamalarında görmeye alıştığımız birçok özelliğin uygulamaya dahil edilmesi bekleniyor.

Diğer tarafta ise “Pixel 2XL” ve “Pixel 2” telefonlarıyla 2018’e sağlam satış potansiyeli ile giren Google , HTC’nin telefon dizayn departmanını 1.1 milyar dolara satın aldı. Konu hakkında bir demeç yayınlayan Google: “İnanılmaz derecede yetenekli ekip, gelecek yıllarda daha da iyi ve daha yenilikçi ürünler üzerinde çalışıyor.” dedi.

HTC AR-GE’Sİ ARTIK GOOGLE’DA

Bu satın alma ile birlikte, 2000’den fazla HTC çalışanının Google’a geçtiği görülüyor. Tayvanlı markanın VR teknolojisi üzerinde bir etkisi olmamasına rağmen, Ar-Ge ekibinin çoğunluğunun Google’a geçiyor olması, markanın yavaş yavaş Google’a geçtiğini gösteriyor.

Bir cevap yazın