SnapChat Change.org İmza Kampanyası Açıklaması

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Tasarım değişikliği ile kullanıcılarını üzen SnapChat’e, Change.org sitesinden eski tasarıma dönmesi için kullanıcıları imza kampanyası başlatmıştı. 1.5 Milyon imzaya ulaşan kampanyaya SnapChat bir açıklama yayınlamak zorunda kaldı.

SnapChat Change.org imza kampanyası
SnapChat Change.org İmza Kampanyası Açıklaması

İnstagram Hikaye özelliği çıktığı günden itibaren popülerliğini ve kullanıcılarını çok hızlı kaybeden SnapChat kullanıcılarını yeni tasarımı ile epey üzmüştü. Kemik kadro diye adlandırdığımız uygulamadan vazgeçmeyen kullanıcılar son bir kez daha şanslarını denedi ve imza kampanyası ile firmayı köşeye sıkıştırmaya çalıştı. Ancak başarılı olamadı.

Açıklama ile tepkileri iyice üzerine çeken SnapChat Inc firmasının açıklamasında şu ibare buluyor ”Eski tasarımı unutun”. Change.org’da büyük bir kitleye ulaşan imzaya karşı yapılan açıklamada ”Yeni arkadaşlar ve keşfet sekmesinin kullanıldıkça daha akıllı bir hal alacağını ve sıralamaları kişiye özel olarak gerçekleştireceğini belirten şirket kullanıcılarından sabırlı olmasını istedi”. Ancak şahsi görüşüm olarak bu gerçekten SnapChat için son şans İnstagram Hikayeler karşısında kullanıcılarını kaybetmeye devam etmek istemiyorsa kullanıcıların isteklerini göz önünde bulundurmalı.

Tasarım değişikliği ile kullanıcıların gözünde ileriye gitmek isteyen SnapChat baltayı bu sefer taşa vurdu ve yaptığı açıklama ile kullanıcısının sevgisini kaybetti.

SnapChat Change.org imza kampanyası
SnapChat Change.org İmza Kampanyası Açıklaması

Tasarım değişikliğini ‘yeni temel’ olarak nitelendiren Snap Inc, önümüzdeki dönemde gelecek güncellemeler ile kullanıcıların hikayeleri, grup sohbetlerini ve abonelikleri sıralayabileceklerini, böylece çok daha özelleştirilmiş bir uygulamaya sahip olacaklarını söyledi. Bu da kullanıcıların eski tasarımı unutmaları gerektiği anlamına geliyor.

Bir cevap yazın